اخبار موبایل گیم

نسخه‌ی موبایل Apex Legends هفته‌ی اول عرضه درآمدی ۵ میلیون دلاری داشت

اپکس لجندز موبایل

نسخه‌ی موبایل Apex Legends هفته‌ی اول عرضه درآمدی ۵ میلیون دلاری داشت

تنها یک هفته از عرضه بازی ایپکس لجندز (Apex Legends) برای موبایل می‌گذرد. با اینحال این بازی برای شرکت سازنده، یعنی ریسپاون (Respawn)، سود بسیار زیادی داشته است. نسخه موبایل بازی ایپکس لجندز در دو هفته اول عرضه بیش از ۴.۸ میلیون دلار درآمد داشته است. نکته اینجاست که این بازی رایگان است!

تاریخ دقیق عرضه بازی ایپکس لجندز موبایل ۲۷ اردیبهشت (۱۷ می) بود. این بازی روی اندروید و آی‌او‌اس در ۶۰ کشور مختلف قابل دریافت است. در هفته اول عرضه، کشور آمریکا بیشترین دانلود این بازی را داشت. پس از آن هند و برزیل قرار داشتند. دقت کنید که مانند نسخه کامپیوتر و کنسول، نسخه موبایل ایپکس لجندز نیز رایگان است.

 

apex

 

در همان بازه زمانی یک هفته، آمریکایی‌ها بیشترین هزینه را برای این بازی کردند. به همین دلیل ۲.۱ میلیون دلار از درآمد این بازی از کشور آمریکا بوده است. پس از آن ژاپن و بعد تایلند قرار دارند.

اگر بخواهیم این بازی را با رقبا مقایسه کنیم، بازی پابجی موبایل (PUBG Mobile) در هفته اول عرضه تنها ۶۰۰ هزار دلار درآمد داشت. این درحالی است که بازی کال آو دیوتی موبایل (Call of Duty Mobile) حدود ۱۵ میلیون دلار در هفته اول عرضه درآمد داشته است. البته لازم به ذکر است پابجی به نوعی پایه گذار سبک بتل رویال در موبایل بود و به همین دلیل استقبال کم از آن در ابتدا کاملاً منطقی است.

نکته جالب اینجاست که با وجود اینکه سبک بتل رویال درآمد خوبی داشته است، همچنان نتوانسته به اندازه ۳ ژانر اول موبایل درآمد داشته باشد. سه سبک اول پازل، کازینو و استراتژی هستند. این سه سبک هرکدام بیش از ۴ میلیارد دلار درآمد داشتند.

 

منبع: gamesindustry

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *